+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz
Od října 2023 spolupracuji s Domovem pro seniory v Sokolnicích, kam pravidelně jedenkrát týdně dojíždím a vedu lekce Zdravotního cvičení pro seniory. Jelikož je Domov po nedávné přístavbě opravdu rozlehlý, domluvili jsme se s panem ředitelem MVDr. Nováčkem na rozdělení lekcí pro Zámek a zvlášť pro nově postavené pavilony. Vznikly tedy dvě skupinové lekce tak, aby byly dostupné co nejvíce klientům, kteří mají zájem o pravidelný pohyb. Někteří klienty se i přes to nemohou zúčastňovat skupinových lekcí, proto jsem připravila i individuální lekce pro klienty, kteří mají o tuto možnost zájem.

Náplní Zdravotního cvičení pro seniory je především komplexní uvolnění, protažení a posílení svalů, nechybí ani závěrečná relaxace s automasáží a vonným levandulovým olejíčkem, který je příjemnou odměnou za hodinovou práci na svém těle. Cvičení je snadné, zdravotně-kompenzační, zaměřené na protažení a posílení celé pohybové soustavy, páteře a kloubů. Vhodné jako prevence pádů a případných úrazů, bolesti zad a kloubů. Cvičíme na židli, každý klient cvičí podle svých zdravotních a pohybových možností.

Během cvičení vládne vždy uvolněná nálada, klienti si mezi sebou stihnou i popovídat, častokrát se během lekce zasmějeme. Při cvičení s overbaly se vždy klienti rozzáří a jak kdyby se vrátili v čase do svých mladých let, kdy si házeli nebo kopali s míčem. Je krásné pozorovat, jak se jim díky pohybovým aktivitám rozjasní den.

Jsem moc ráda, že můžu spolupracovat s úžasnými ženami – Sociálně – aktivizačními pracovnicemi v Domově – Naďou, Ivou a Martinou, které perfektně odvádějí svou práci, mají srdíčko na svém místě a záleží jim na každém jednom klientovi.
Tímto děkuji za možnost spolupráce.

Bc. Radka Němcová
Funkční trenérka
FB skupina: Zdravotní cvičení nejen pro seniory

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních