+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz
Od října 2023 spolupracuji s Domovem pro seniory v Sokolnicích, kam pravidelně jedenkrát týdně dojíždím a vedu lekce Zdravotního cvičení pro seniory. Jelikož je Domov po nedávné přístavbě opravdu rozlehlý, domluvili jsme se s panem ředitelem MVDr. Nováčkem na rozdělení lekcí pro Zámek a zvlášť pro nově postavené pavilony. Vznikly tedy dvě skupinové lekce tak, aby byly dostupné co nejvíce klientům, kteří mají zájem o pravidelný pohyb. Někteří klienty se i přes to nemohou zúčastňovat skupinových lekcí, proto jsem připravila i individuální lekce pro klienty, kteří mají o tuto možnost zájem.

Náplní Zdravotního cvičení pro seniory je především komplexní uvolnění, protažení a posílení svalů, nechybí ani závěrečná relaxace s automasáží a vonným levandulovým olejíčkem, který je příjemnou odměnou za hodinovou práci na svém těle. Cvičení je snadné, zdravotně-kompenzační, zaměřené na protažení a posílení celé pohybové soustavy, páteře a kloubů. Vhodné jako prevence pádů a případných úrazů, bolesti zad a kloubů. Cvičíme na židli, každý klient cvičí podle svých zdravotních a pohybových možností.

Během cvičení vládne vždy uvolněná nálada, klienti si mezi sebou stihnou i popovídat, častokrát se během lekce zasmějeme. Při cvičení s overbaly se vždy klienti rozzáří a jak kdyby se vrátili v čase do svých mladých let, kdy si házeli nebo kopali s míčem. Je krásné pozorovat, jak se jim díky pohybovým aktivitám rozjasní den.

Jsem moc ráda, že můžu spolupracovat s úžasnými ženami – Sociálně – aktivizačními pracovnicemi v Domově – Naďou, Ivou a Martinou, které perfektně odvádějí svou práci, mají srdíčko na svém místě a záleží jim na každém jednom klientovi.
Tímto děkuji za možnost spolupráce.

Bc. Radka Němcová
Funkční trenérka
FB skupina: Zdravotní cvičení nejen pro seniory

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY AREÁLU DOMOVA!!!

Žádáme tímto o zvýšenou pozornost při vstupu do areálu
zámecké zahrady z důvodů probíhajících stavebních prací na
opravě cesty s termínem ukončení do 15.5.2024.
Dále probíhají práce na opravě okrasných kamenných prvků
zámecké budovy s termínem ukončení 30.10.2024 i zde je
nutné dodržovat zvýšenou pozornost a dodržovat
bezpečnostní značení.

Děkujeme za pochopení.
Vedení Domova pro seniory Sokolnice, p.o.