+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

DOBROVOLNÍCI

Domov pro seniory Sokolnice dlouhodobě spolupracuje s dobrovolníky z Křesťanských sborů, kteří našim uživatelům zajišťují duchovní služby – čtení biblických příběhů a zpívání duchovních písní.

Do domova docházejí také seniorky ze Sokolnic, které s našimi uživateli zpívají lidové písně

Při realizaci velkých celodomovních akcích pracovníkům Domova vypomáhají členky Rodinného centra Lípa (Lipka).

V létě roku 2019 jsme se, jako jedna ze šestnácti hostitelských (hostujících) organizací, zapojili do mezinárodní organizace dobrovolnictví nazvané Go4Peace (viz prezentace), kdy do našeho domova v průběhu čtyř dní zavítalo na třicet dobrovolníků z celé Evropy, aby nám pomohli vybudovat pro naše uživatele pochodový chodník v terapeutické zahradě a doprovodili naše seniory na výlet.

V bízké minulosti jsme byli osloveni pracovnicí Institutu celoživotního vzdělávání, MENDELU, paní Mgr. et Mgr. Lenkou Kamanovou, Ph.D., která ve spolupráci s krajskou koordinátorkou MPSV pro JmK (MPSV) paní Žižkovskou našemu domovu nabídly možnost úzké spolupráce v oblasti dobrovolnictví a to zejména z řad seniorů – studentů univerzity třetího věku a následně pak studentů bakalářského studijního programu Aplikovaná pedagogická studia. Nabídku na spolupráci jsme přijali.

 

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.