+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Den Tří králů připadá na 6. ledna a je vnímán jako zakončení křesťanských Vánoc. A jak to vlastně bylo? Dvanáctý den po narození Ježíška, 6. ledna, přišli k jeho jesličkám mudrcové, kteří mu přinesli nejcennější dary. Jezulátko obdarovali zlatem, kadidlem a myrhou. Myrha je vonná směs pryskyřice. Kadidlo je také vonná směs pryskyřic některých stromů a představuje symbol modlitby. Snad právě pro počet a vzácnost těchto darů se ve 12. století v legendě objevili právě tři králové. Přibližně v téže době dostali i svá jména – Kašpar, Melichar a Baltazar.

Většinou v ulicích potkáte ve trojicích děti oděné do bílých halen s korunami na hlavách. V našem domově se za tři krále převlékly naše milé aktivizační pracovnice. Se známou koledou: „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám….“, obešly všechny klienty a symbolicky požehnaly našemu domovu.

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních