+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Dne 23. 9. 2023 se v  Zámeckém parku našeho domova konala ve spolupráci s agenturou Acaballado, z.s., akce Podzim s vojenskou historií.  Návštěvníci i klienti se mohli seznámit s vojenskou technikou z 2. světové války, dobovou výstrojí a výzbrojí německé i rudé armády nebo si mohli prohlédnout tábořiště jednotlivých armád a polní nemocnici. Hlavní program tvořily dvě scénické bitevní ukázky z cyklu Hitlerova sestra, aneb příběhy zdravotní sestry Inge Baumann. První bitevní ukázka roku 1938 s názvem „Příliš horký jih Moravy“ se odehrála v odpoledních hodinách.  Vrcholem dne byla večerní bitevní ukázka roku 1945 se světelnými efekty s názvem „Smrt generála“.  Kromě připomenutí si kousku historie naší země, splnila tato akce i jeden z našich důležitých cílů, a tím je mezigenerační setkávání.

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních