+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz
Svátek sv. Martina symbolizuje příchod zimy, blížící se advent a je to také den, kdy začíná období hodů a posvícení. Neodmyslitelně k tomuto svátku patří pečená husa a mladé svatomartinské víno. Přesně 11. 11. v 11 hodin a 11 minut se poprvé připíjí mladým vínem, podle kterého zkušení milovníci vína dokáží odhadnout, jaká budou vína dané úrody.

Naši senioři slavili tento den tolik oblíbeným pečením a vyprávěním o tradicích spojených s tímto svátkem. Pochutnali si na tradičních svatomartinských rohlíčcích s ořechy a mákem.

V pátek jsme pro klienty připravili svatomartinský krojovaný průvod za doprovodu lidových písní Sokolnických seniorek a harmonikáře pana Vacka z Otnických bloňďáků. Obešli jsme všechny pokoje, se seniory jsme si zazpívali a zav

zpomínali na časy, kdy sami chodili v krojích k muzice.

A v sobotu 11. 11. jsme se dočkali i příjezdu Martina na bílém koníkovi. Pro klienty to byl nezapomenutelný zážitek, koníka si hladili a připomněli si tradice spojené s tímto dnem.

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních