+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Vážení klienti,

v souladu s valorizací důchodových dávek od 1. 1. 2024 a z předpokladu míry inflace a v důsledku velkého růstu provozních nákladů zejména u pobytových služeb, Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo novelu vyhlášky č. 505/2006 Sb., ve které zvýšila částky za úhradu ubytování a stravy. Od 1. 1. 2024 bude úhrada za ubytování ve výši 305 Kč za den za stravu ve výši 255 Kč za denCelková výše úhrady za ubytování a stravování činí 560 Kč na den. Měsíční úhrada je ve výši 16.800 Kč.
Vedení Domova pro seniory Sokolnice, p. o.

Klientům zůstává zachován zákonem garantovaný minimální zůstatek z příjmů 15 % a sociální pracovnice budou s klienty podepisovat nové dodatky ke stávajícím smlouvám s ohledem na změnu výše jejich úhrady za pobyt a stravu. V případě, že příjem klienta nebude dostačující k pokrytí navýšených úhrad, budeme s klienty individuálně projednávat další postup.

O těchto skutečnostech již sociální pracovnice informovaly i rodinné příslušníky písemně (e-mailem).

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních