+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Zima pomalu končí a rok se začíná přesouvat do jara. Neklamným znamením je příchod Masopustu, který je počátkem očekávaných velikonočních svátku. A protože naši senioři mají rádi tradice a oslavy, které jim připomínají dobu mládí, rozhodli jsme se, že jim připravíme masopustní posezení spojené s tradicí pochovávání basy a s poslední možností pochutnat si na zabíjačkových pochoutkách.

Do vesele vyzdobené jídelny našeho domova jsme pozvali také seniorky a seniory z obce, kterých chodí stále více, z čehož máme velkou radost. Po úvodním tanečku masek a několika písničkách následovalo pochovávání basy i s povídáním tak, jak se kdysi odehrávalo na vesnických masopustních zábavách. K tanci, zpěvu i poslechu hrál na harmoniku pan Karel Mifek z Brna.

Zavzpomínali jsme na všechny písničky, které rádi zpíváme a přidali i ty opomíjené. Když se hraje a zpívá, hned je chuť i tancovat. A tak se tančilo a zpívalo s velkou chutí a stejně tak se i pojídala výborná tlačenka, škvarky a tvarohové koblížky, které si napekly naše klientky v rámci aktivizačního programu.

Společné setkávání seniorů a seniorek z obce s našimi klienty při takových společenský příležitostech se už stalo pěknou tradicí a nezbývá než si přát, aby trvala co nejdéle.

                                                   Mgr. Eva Stiborová, vedoucí aktivizačního úseku

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.