+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz
V sobotu 9. 12. 2023 jsme se zúčastnili s naší klientkou paní Marií Hrbkovou vystoupení kozáků ve spřáteleném Domově pro seniory Skalice. Prošla zde kozácká hlídka z dob napoleonských válek, jejímž prostřednictvím jsme mohli nahlédnout do dějin a tradic kozáků. Měli jsme možnost seznámit se s uniformami a zbraněmi těchto legendárních válečníků. A na závěr jsme si vyzkoušeli střelbu z luku, který patřil k výzbroji kozáků a dalších stepních jezdců.

Celé vystoupení bylo pojato humornou formou a byl to pro nás velký zážitek. Skvělou atmosféru dokreslilo typické zimní počasí. Velké díky patří zaměstnancům DpS Skalice za pěknou akci i občerstvení a zázemí, které pro nás připravili.

 

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních