+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Jak praví pranostika-na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima, tak i letošní září bylo poněkud chladné a převážně sychravé.

Ne příliš pěkné počasí nám mnohdy neumožňovalo s klientkami trávit více času v zámeckém parku, a tak jsme se zaměřili na jiné aktivity, mezi které patřily trénink paměti, stolní hry, povídaní si a čtení tolik oblíbených pohádek a příběhů.

seniorky při aktivizačním pečení

seniorky při aktivizačním pečení

Ovšem hlavní náplní měsíce byly horentní přípravy na zámecké slavnosti, které se konaly v polovině měsíce. Velké přípravy jsme si s klientkami více než užily. Spolu s kolegyněmi jsme vytvořily na
jednom z našich pokojů příjemnou „dílničku“, kde se scházely klientky i z jiných oddělení. Na našem prvním takovém setkání jsme všechny dohromady vyráběly drobné keramické předměty, které pak byly k zakoupení i zámeckých slavnostech.

seniorky při výrobě lineckého cukroví

seniorky při výrobě lineckého cukroví

V dalších našich společných setkáních jsme pekly nejen linecká kolečka s následným slepováním, ale také šneky z listového těsta plněné salámem a sýrem. V této fázi příprav byla velice důležitá spolupráce s kuchyní, které bychom všechny tímto rády poděkovaly za jejich vstřícnost, ochotu a obětavost nám pomoci v pečení.

Ke konci měsíce jsme pečení neměly stále dost, a tak jsme uspořádaly poslední zářijovou společnou akci a tou bylo pečení jablečných štrúdlů. Ty klientky, které se i v takovém počasí chtěly projít parkem,
tak se zúčastnily sbírání jablek. Musím přiznat, že to bylo pro ně v tuhle dobu poněkud netradiční ráno, ale bylo to spontánní, příjemné, a hlavně je to bavilo. Připomnělo jim to práci, kterou také dříve vykonávaly ve svých domovech. Po přineseném košíku jablek jsme se pak všechny společně vrhly do samotného pečení štrúdlů. A protože jsou naše klientky velice šikovné a práce nám šla pěkně od ruky, netrvalo dlouho a zámkem se brzy vanula vůně jablek a skořice.

seniorky při výrobě slaného závinu

seniorky při výrobě slaného závinu

Na všech těchto týmových akcích bylo velmi důležité, že nás doprovázela klidná a pohodová atmosféra, že nás to bavilo a užily jsme si spousty legrace. Tímto se s vámi za měsíc září loučíme a těšíme se naše další říjnové aktivity.

Za tým aktivizačních pracovnic
Pavlína Krbílková, DiS.

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.