+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Krásné zářijové dny jsme využívali jsme k procházkám v parku. V terapeutické zahradě uzrála jablíčka, tak jsme si z nich upekli štrůdl. Slunečné a teplé počasí nás překvapilo i na Mezigeneračním dnu, který se konal po dvou letech. Myslím, že si ho užili děti i dospělí. Těšili jsme se na mši svatou, vzpomínali na to, co jsme sklízeli na zahradě a ve vinohradu, a jak jsme sklizené uchovávali a zavařovali. Koncem měsíce nás navštívili žáci ZŠ s kytičkami měsíčku – v rámci Českého dne proti rakovině. Také jsme si vykreslili obrázky s podzimní tematikou. Líbila se nám přednáška pana Karneta o Brně ve 20. století. Začali jsme Křížovkářskou ligu-luštit křížovky, někdo sám, někdo s dopomocí.

Foto: posezení klientek na nádvoří

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních