+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V měsíci září nás poněkud chladné a nepříznivé počasí přimělo trávit většinu času na jednotlivých pokojích, kde jsme si s klientkami četly, hrály stolní hry a u šálku dobré kávy si připomínaly venkovské podzimní tradice a práce na polích

K nejvýznamnějším akcím pořádaným naším domovem patřil Mezigenerační den, uskutečněný v polovině měsíce, kdy nám ještě přálo teplé počasí. Klienti společně s rodinami měli tu možnost se rovněž zúčastnit pořádané akce v prostředí našeho zámeckého parku. Tato akce nám vykouzlila úsměv na tváři, a dokonce jsme si společně zazpívali při vystoupení smyčcového orchestru.

Další akcí, která stojí za zmínku, bylo historické bitevní střetnutí Rudé a německé armády, nazývané jako Sokolnice 1945. Spousta našich klientů zavzpomínala na události, které se odehrávaly v tehdejším Československu.

Foto: vojáci v dobových uniformách

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních