+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V měsíci září nás poněkud chladné a nepříznivé počasí přimělo trávit většinu času na jednotlivých pokojích, kde jsme si s klientkami četly, hrály stolní hry a u šálku dobré kávy si připomínaly venkovské podzimní tradice a práce na polích

K nejvýznamnějším akcím pořádaným naším domovem patřil Mezigenerační den, uskutečněný v polovině měsíce, kdy nám ještě přálo teplé počasí. Klienti společně s rodinami měli tu možnost se rovněž zúčastnit pořádané akce v prostředí našeho zámeckého parku. Tato akce nám vykouzlila úsměv na tváři, a dokonce jsme si společně zazpívali při vystoupení smyčcového orchestru.

Další akcí, která stojí za zmínku, bylo historické bitevní střetnutí Rudé a německé armády, nazývané jako Sokolnice 1945. Spousta našich klientů zavzpomínala na události, které se odehrávaly v tehdejším Československu.

Foto: vojáci v dobových uniformách

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.