+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Přehouplo se léto a máme zde září. Začal nový školní rok a vše se začalo vracet do běžného režimu. Počasí nám dovolilo chodit stále do zahrady a číst tam naši oblíbenou knihu od Vlasty Javořické. Jak se později ukázalo, tato kniha se zalíbila i dobrému duchovi toho zámku a na čtrnáct dní si ji vypůjčil ☺. Vůbec jsme ji s klientkami nemohly najít. Tak jsme si vybraly jinou knihu od Javořické – Hory a propasti. I tato kniha se klientkám moc líbí a tak ji čteme i nadále. Jedno čtvrteční dopoledne nás s klientkami chytla mlsná na zákusky, a tak jsme se vydaly do naší oblíbené cukrárny do Otnic. Moc jsme si to užily. A abychom provětraly naše hlavičky věnovaly jsme se i tréninku paměti. Klientkám se po létě začalo stýskat po pracovní činnosti, a tak jsme se daly na pečení výborného jablečného štrůdlu. A musíme si přiznat, že nám to tady krásně na oddělení vonělo☺.

Ivana Dvořáková, Dis. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních