+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V měsíci únoru jsme klientkám připravili posezení spojené se smažením výborných bramboráků. Samotná vůně, která se linula při jejich přípravě, nenechávala jedinou osobu na oddělení v klidu. Všem – včetně sestřiček – se nesmírně sbíhaly sliny na hotové dílo.

V tomto měsíci proběhlo promítání filmu na přání – Nebe a dudy – spojené s pitím kávy a vaječným koňakem tolik oblíbeným mezi klientkami.

V pondělí 13.02. nás navštívili pánové z Křesťanských sborů – zámkem zněly hezké písně za doprovodu kytar.

V pátek 17.02. nám udělala velkou radost návštěva žáků ZŠ Šlapanice, kteří s klienty strávili krásné dopoledne spojené se čtením a povídáním. Aby toho nebylo pomálu, ještě jsme si na odpoledne připravili masopustní zábavu s harmonikou a občerstvením. Připomněli jsme si tím tradici masopustu a rozhýbali tělo tancem.

I tento měsíc za námi přijel pan farář z Telnice a proběhla mše přímo na popeleční středu. Všichni naši klienti, kteří se zúčastnili, dostali popelec na čelo.

Opět jsme si zazpívali s Mirkou.

A pro nás nejhezčí a nejdůležitější akce tohohle měsíce, která se připravovala dlouho dopředu, proběhla 28.02. Tou byla oslava našich tří klientek, které oslavily sté narozeniny. Přijel jim popřát hejtman Jan Grolich, ostatní zástupci z JMK, starosta obce Sokolnice, náš pan ředitel a zaměstnanci celého domova.

archiv domova

archiv domova

Iva Kazdová – oddělení I.B

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních