+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Únor letos vůbec nebyl podle rčení „Únor bílý, pole sílí“ spíš pršelo a bylo teplo. Sluníčko za okny ale pěkně svítilo, den se natahoval a my se pomalu připravujeme na jaro. Hrajeme si se slovíčky, vzpomínáme,
jak jsme si užívali zimní radovánky, když ještě zima byla zima. Vyslechli jsme si přednášku pana Karneta o Brně ve 20. století, s chutí si zazpívali písničky o zimě a užívali si masopustní období. Pan Škranc si zazpíval s klienty na pokojích.

Foto: klientky zpívají při aktivizaci

Foto: klientky zpívají při aktivizaci

Nechyběla mše svatá, biblické příběhy se členy Křesťanských sborů a návštěva paní farářky Církve husitské. No a už se těšíme na přelom února a března – to nás čekají ostatky s tradiční návštěvou masek a muzikantem.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních