+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Ani jsme se nenadály a měsíc únor se překulil do března. Převážně krásné slunečné počasí nás motivovalo k přípravám na jarní výzdobu našich společných prostor. Některé klientky vystřihovaly ozdoby na okrasný závěs visící právě nad schodištěm, jiné zas vybarvovaly obrázky s jarními motivy. Po zábavných a výtvarných činnostech jsme se s vervou pustily do pečení. Z listového těsta a jablek se klientky učily péct „růže“, které se jim více než povedly. Nejen, že vypadaly skvěle, ale chutnaly báječně. Pro klientky bylo příjemné, když si mohly společně popovídat, ochutnávat jednotlivé ingredience a naučit se zase něco nového.

Foto: klientky pečou „růže“

Foto: klientky pečou „růže“

Po samotném upečení byly „růže“ rozděleny i mezi zbylé klientky, které se nemohly ze zdravotních důvodů této akce zúčastnit. V průběhu celého měsíce jsme se s klientkami zaměřovaly na čtení knih, trénink paměti a nechyběly ani tolik oblíbené stolní hry.

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních