+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Únor začal nemile-zákazem návštěv z důvodu chřipek. My jsme ale zavzpomínali na masopust-nasadili jsme masky a s chutí si zatancovali na písničky z youtube. Podívali jsme se i na to, jak slaví ostatky ve vesnicích kolem Brna. Sestřičky nám pomohly usmažit boží milosti a bramborové placky, na kterých jsme si pochutnali u odpolední kávičky. Popeleční středa se letos kryla se svátkem sv. Valentýna-u vystřihování papírových srdíček jsme si procvičili ruce. Koncem února k nám zavítala zima s velkými mrazy. Pocitovou teplotu ještě zesiloval studený vítr. Zima prý byla větší než na severním pólu-o to víc jsme sypali ptáčkům, aby přežili. Připomenuli jsme si i výročí „Vítězného února 1948.“ Někteří z nás se v tomto roce narodili a oslavili nebo ještě oslaví příjemnější výročí svého života. Poslední únor je dnem narození J.A. Komenského-učitele národů. Těšíme se na další čtení na pokračování.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních