+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Únor začal nemile-zákazem návštěv z důvodu chřipek. My jsme ale zavzpomínali na masopust-nasadili jsme masky a s chutí si zatancovali na písničky z youtube. Podívali jsme se i na to, jak slaví ostatky ve vesnicích kolem Brna. Sestřičky nám pomohly usmažit boží milosti a bramborové placky, na kterých jsme si pochutnali u odpolední kávičky. Popeleční středa se letos kryla se svátkem sv. Valentýna-u vystřihování papírových srdíček jsme si procvičili ruce. Koncem února k nám zavítala zima s velkými mrazy. Pocitovou teplotu ještě zesiloval studený vítr. Zima prý byla větší než na severním pólu-o to víc jsme sypali ptáčkům, aby přežili. Připomenuli jsme si i výročí „Vítězného února 1948.“ Někteří z nás se v tomto roce narodili a oslavili nebo ještě oslaví příjemnější výročí svého života. Poslední únor je dnem narození J.A. Komenského-učitele národů. Těšíme se na další čtení na pokračování.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.