+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Únor prolétl našim životem rychleji než Rychlonožka z Rychlých šípů. Konečně jsme mohli vítat návštěvy na našich odděleních. A svět se pro některé z nás stal tedy veselejším. Na našem oddělení se neudálo nic neobvyklého. Nadále jsme pokračovali v již nastaveném režimu. Jen teploty trochu klesly na přijatelnou únosnou mez. A tak se naše tělo začalo pomalu chystat na příchod jara.

Přidávám tedy pár rad za měsíc únor:

  1. Nezkoušejte shodit nahromaděný tuk. Sice se blíží sezóna plavek, ale po této sezoně opět budeme potřebovat, aby naše vnitřnosti něco hřálo a svaly to samy nezvládnou.
  2. Novoroční předsevzetí s konečnou platností hoďte do koše. Jakékoli snahy o lepší životní styl, hubnutí a sportování může vést k frustraci. Což vede k zhoršení zdravotního stavu a slabším pracovním výkonům.
  3. Za jakýchkoli situací se snažte vyloudit na své tváři úsměv. Sice úsměv nevyřeší všechny vaše problémy, ale může potěšit a povzbudit lidi pohybující se kolem vaší aury.

Naděžda Krošláková, Dis.- 1.A oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních