+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

1.říjen byl svátkem seniorů, a protože se musí taková věc řádně oslavit, byli do našeho domova pozváni houslisté-paní Vilma Novotná s jejím synem Lukášem Novotným. Cílem tohoto koncertu bylo, aby se zúčastnili nejen ti klienti, kteří se mohou volně pohybovat po zámeckém areálu, ale i ti, kteří jsou upoutáni na lůžko. Paní Novotná a její syn Lukáš prošli všechny zámecké pokoje a v každém z nich zaznělo několik skladeb. Dojetí a radost nebralo konce. Někdo si utíral slzy dojetí a ti co si chtěli zazpívat, tak se houslím přidali.

Foto: vystoupení houslistů

 

Jak tak pokračovaly říjnové dny, sluníčko sice svítilo, ale venkovní teploty již nedovolovaly trávit více času v zámecké zahradě, tak jsme se více s klientkami zaměřily na výtvarné činnosti, luštění křížovek a čtení různých románů.

Foto: procvičování jemné motoriky

 

Nejvíce smíchu a radosti však zaznívalo, když se klientky pustily do turnaje stolních her. ,,Nervy tekly, adrenalin stoupal, smíchu a humor se meze nekladly“. Krásně podzimně zbarvený měsíc říjen byl velice vydařený a my budeme pomalu našlapovat do následujícího měsíce listopadu.

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních