+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Říjen byl letos velice krásný měsíc. Sluníčko svítilo nezvykle často a teploty byly moc příjemné. Prostě krásná příprava na dlouhou a studenou zimu. I tento měsíc nás dvakrát přišly navštívit holky s pejskem a králíčkem z Újezdu u Brna. Na jejich návštěvy jsou opravdu příjemným zpestřením. První středu v měsíci jsme se duchovně posilnili na mši svaté v zámecké kapli. Také jsme si vyhradili den na pořádný výlet do okolí. Pro tentokrát jsme si vybrali „Těšanskou kovárnu“, po prohlídce jsme se jeli občerstvit do cukrárny v Otnicích. Návštěva kovárny nás nesmírně nadchla. Byl to opravdu povedený výlet. Také jsme následný týden promítali dokument a naše fotografie z výletu klientům, kteří se bohužel nemohli spolu s námi zúčastnit. Každý týden se za námi stavily seniorky ze Sokolnic a z plných plic si s námi zazpívaly. Už se zase těšíme, co nám nadělí listopad.

Ivana Dvořáková, DiS
aktivizační pracovnice

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních