+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Tak se nám konečně přiblížil poslední měsíc v roce. Prosinec, měsíc adventu a s ním spojené rozjímání. Měsíc příprav na Vánoce a s ním spojené sváteční dny. I my jsme se opět nechaly unést atmosférou nadcházejících Vánoc a začaly jsme připravovat oddělení na ty největší svátky v roce.

Začátkem prosince nás navštívili, Mikuláš, anděl a čerti. Rozdali klientkám drobné laskominy, a jelikož naše klientky byly po celý rok hodné, žádnou si s sebou do pekla čerti neodnesli. Jakmile bylo jisté, že čerti jsou pryč, začaly jsme na chodbě zdobit vánoční stromeček a připevňovat všelijaká světýlka, aby nás vánoční atmosféra co nejdříve polapila. Velkou radost a ducha Vánoc nám přinesly děti ze ZŠ Dambořice, které nám přišly zazpívat koledy i modernější vánoční písničky. Jejich vystoupení nás vždy neuvěřitelně pohladí po duši. Konec předvánočních příprav jsme završily společným vařením punče, dle speciálního “tajného“ Zuzčiného receptu. Už se společně těšíme, co nám nový rok nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis.

I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních