+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Tak se nám konečně přiblížil poslední měsíc v roce. Prosinec, měsíc adventu a s ním spojené rozjímání. Měsíc příprav na Vánoce a s ním spojené sváteční dny. I my jsme se opět nechaly unést atmosférou nadcházejících Vánoc a začaly jsme připravovat oddělení na ty největší svátky v roce.

Začátkem prosince nás navštívili, Mikuláš, anděl a čerti. Rozdali klientkám drobné laskominy, a jelikož naše klientky byly po celý rok hodné, žádnou si s sebou do pekla čerti neodnesli. Jakmile bylo jisté, že čerti jsou pryč, začaly jsme na chodbě zdobit vánoční stromeček a připevňovat všelijaká světýlka, aby nás vánoční atmosféra co nejdříve polapila. Velkou radost a ducha Vánoc nám přinesly děti ze ZŠ Dambořice, které nám přišly zazpívat koledy i modernější vánoční písničky. Jejich vystoupení nás vždy neuvěřitelně pohladí po duši. Konec předvánočních příprav jsme završily společným vařením punče, dle speciálního “tajného“ Zuzčiného receptu. Už se společně těšíme, co nám nový rok nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis.

I.B oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.