+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Jeden z nejkrásnějších leč chladných měsíců je ta tam. A stál za to ho prožít. Makali jsme o sto šest ☺. Leonka Baťková nám krásně vyzdobila oddělení. A my jsme vánoční výzdobu podtrhli vůní ze spálených vanilkových rohlíčků. Nenechali jsme se odradit prvotním neúspěchem a téměř po týdnu jsme se vrhli na perníčky. Ty už sice krásně voněli perníkovým kořením a rumem, ale nerozdrtilo by je ani bourací kladivo. Příští rok budeme v pečení určitě lepší. A reputaci jsme si vylepšili vánočním punčem. Ten se nám povedl hlavně díky Jitce Kořínkové. No a my-Majka Načiňáková, Alenka Smolínská, Lída Fazekašová-nalívaly, roznášely a ohřívaly.

 

Týden před Štědrým dnem jsme za pomoci kávy a čokoládových piškotů ozdobili kanadskou jedli. Během prosince nám přišly zazpívat děti z mateřské školky a ze základní školy v Dambořicích a v Žatčanech a z mateřské školy v Sokolnicích.

Naděžda Krošláková, DiS.- I.A oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních