+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Prosinec byl poslední měsíc roku 2017. Spoustě klientů chodily dárečky, a tak jsme skoro každý den rozdávali radost od „vnoučat“.

Navštívil nás Mikuláš, Anděl a Čert a obdaroval nás balíčkem sladkostí. Jak se blížily Vánoce, tak jsme se rozhodli si upéci trošku svého cukroví. Vyvalovali jsme, vykrajovali a pekli, až se z trouby kouřilo. Ale žádný plech se nám nespálil. Vanilkové rohlíčky jsme hned obalili v cukru a linecké následující den slepili marmeládou. Moooooooc se nám to povedlo. Vonělo celé oddělení. Mezi svátky se ozvalo poslední „vnouče“ a dopřálo nám poslech cimbálovky a domácí zabijačku. Stoly se prohýbaly pod škvarky, tlačenkou, špekem a jinými dobrotami. Kapela hrála naprosto úžasně a moc se nám to líbilo. Všem čtenářům zpravodaje přeji krásný nový rok 2018 a tímto se s vámi loučím jako pisatelka událostí z oddělení C D E F. Aktivizační aktivity na těchto odděleních bude mít od nového roku na
starosti moje kolegyně Helena Procházková.

Iva Hermanová- II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.