+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Nachýlil se konec roku 2017 a máme zde poslední měsíc v roce. Prosinec je pro nás všechny měsícem adventní přípravy na Vánoce. Měli bychom se zpomalit a trošičku usebrat, ale ne vždy se to tak úplně daří. A tak jsme se o to alespoň trošku snažily tím, že jsme si s klientkami uvařily voňavý vánoční punč a udělali jsme si příjemné vánoční posezení.

Také jsme si jeden den společně upekly perníčky, přitom jsme poslouchaly vánoční koledy, a dokonce i příroda byla na naší straně a začalo nám k tomu krásně sněžit. Prostě dokonalá souhra. Celým prosincem nás provázela nádherná akce, kterou spustil Český rozhlas „Ježíškova vnoučata“. Mezi „obyčejnými smrtelníky“ se našly dobré duše, které chtěly různými drobnostmi obdarovat naše klienty. Musím říct, že tento projekt se velmi zdařil, obdarované klientky i darující byli velmi šťastní a ta jejich pozitivní energie se krásně prolnula do blížících se vánočních dnů. Byl to opravdu krásný nápad…..

Ivana Dvořáková, Dis. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních