+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V listopadu je všem celkem jasné, že je čas začít panikařit. Vánoce se blíží. Sehnat máslo, vajíčka, mouku a cukr v akci není žádná legrace. Na kolena už nás srazily zmrzlé ořechy, a tudíž téměř nulová úroda. Jsme ale houževnaté a shánčlivé ženy. Takže po sehnání všechingrediencí můžeme začít péct čtyřicet druhů cukroví. Než se ovšem nashromáždí veškeré výše uvedené suroviny, je třeba umýt okna a vymést pavučiny ze všech koutů. A teď dámy, vy z řad našich milých klientek i z řad personálu, ruku na srdce. Kolik z vás se tak honilo a honí s jazykem na vestě?

Ale teď už k dění na zámku. V listopadu nás navštívil pan myslivec Macháček. A my si od něho nechali vyprávět o myslivosti. Byla to jistě velmi zajímavá přednáška.

Kromě toho jsme samozřejmě i pracovali, a hlavně už jsme se adaptovali na zimu a na věčně nalepeném bahnu na botách. Z aktivizace jsme si připomněli nejničivější nálet na Brno a Sametovou revoluci. Ve vzpomínkách jsme se stále dokola vraceli ke své minulosti, ať už dobré nebo zlé. Trochu jsme potrápili mozek tréninkem kognitivních funkcí. Ale jinak za mě…naprosto vydařený a luxusní měsíc.

Naděžda Krošláková, Dis.- I.A oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.