+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V listopadu je všem celkem jasné, že je čas začít panikařit. Vánoce se blíží. Sehnat máslo, vajíčka, mouku a cukr v akci není žádná legrace. Na kolena už nás srazily zmrzlé ořechy, a tudíž téměř nulová úroda. Jsme ale houževnaté a shánčlivé ženy. Takže po sehnání všechingrediencí můžeme začít péct čtyřicet druhů cukroví. Než se ovšem nashromáždí veškeré výše uvedené suroviny, je třeba umýt okna a vymést pavučiny ze všech koutů. A teď dámy, vy z řad našich milých klientek i z řad personálu, ruku na srdce. Kolik z vás se tak honilo a honí s jazykem na vestě?

Ale teď už k dění na zámku. V listopadu nás navštívil pan myslivec Macháček. A my si od něho nechali vyprávět o myslivosti. Byla to jistě velmi zajímavá přednáška.

Kromě toho jsme samozřejmě i pracovali, a hlavně už jsme se adaptovali na zimu a na věčně nalepeném bahnu na botách. Z aktivizace jsme si připomněli nejničivější nálet na Brno a Sametovou revoluci. Ve vzpomínkách jsme se stále dokola vraceli ke své minulosti, ať už dobré nebo zlé. Trochu jsme potrápili mozek tréninkem kognitivních funkcí. Ale jinak za mě…naprosto vydařený a luxusní měsíc.

Naděžda Krošláková, Dis.- I.A oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních