+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V listopadu je všem celkem jasné, že je čas začít panikařit. Vánoce se blíží. Sehnat máslo, vajíčka, mouku a cukr v akci není žádná legrace. Na kolena už nás srazily zmrzlé ořechy, a tudíž téměř nulová úroda. Jsme ale houževnaté a shánčlivé ženy. Takže po sehnání všechingrediencí můžeme začít péct čtyřicet druhů cukroví. Než se ovšem nashromáždí veškeré výše uvedené suroviny, je třeba umýt okna a vymést pavučiny ze všech koutů. A teď dámy, vy z řad našich milých klientek i z řad personálu, ruku na srdce. Kolik z vás se tak honilo a honí s jazykem na vestě?

Ale teď už k dění na zámku. V listopadu nás navštívil pan myslivec Macháček. A my si od něho nechali vyprávět o myslivosti. Byla to jistě velmi zajímavá přednáška.

Kromě toho jsme samozřejmě i pracovali, a hlavně už jsme se adaptovali na zimu a na věčně nalepeném bahnu na botách. Z aktivizace jsme si připomněli nejničivější nálet na Brno a Sametovou revoluci. Ve vzpomínkách jsme se stále dokola vraceli ke své minulosti, ať už dobré nebo zlé. Trochu jsme potrápili mozek tréninkem kognitivních funkcí. Ale jinak za mě…naprosto vydařený a luxusní měsíc.

Naděžda Krošláková, Dis.- I.A oddělení

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY AREÁLU DOMOVA!!!

V zamecké budově probíhá dokončení 2. etapy EPS.
Pohybují se zde dělníci, dávejte zde pozor.

Na louce u pavilonu se buduje nová terapeutická zahrada, je zde staveniště a přistup je zde přísně zakázán.

Dále probíhají práce na opravě okrasných kamenných prvků
zámecké budovy s termínem ukončení 30.10.2024 i zde je
nutné dodržovat zvýšenou pozornost a dodržovat
bezpečnostní značení.

Děkujeme za pochopení.
Vedení Domova pro seniory Sokolnice, p.o.