+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Po Novém roce se zasněžená krajina proměnila jako mávnutím kouzelného proutku a rázem připomínala spíše příchod jarního období. Začátkem měsíce nás navštívili Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří naše klienty potěšili svojí přítomností na jednotlivých pokojích, zazpívali tříkrálovou koledu, čímž rozzářili úsměvy našich klientů a zároveň jim rozdali i nějakou tu drobnou sladkost. V průběhu měsíce jsme se s klientkami zaměřily především na stolní hry, výtvarné činnosti a čtení různých příběhů. Rovněž mezi nás zavítal i kytarista pan dr. Škranc, který nám zahrál známé písně a naše klientky jej doprovodily svým zpěvem. Rovněž jsme se zúčastnili přednášky pana dr. Karneta na téma město Brna, abychom si oživili témata spojené s městem, které se v naší blízkosti nachází.

Foto: muzikoterapie na pokoji

Foto: muzikoterapie na pokoji

Jelikož sladkostí a cukrovinek po nedávném adventu bylo již víc než dost, rozhodly jsme se s klientkami pro pečení slaných šneků. Listové těsto, salámy a sýry se postaraly o dokonalou chuť šneků, které mizely
z plechů dříve, než mohly vůbec zchládnout.

Společné pečení jsme si s klientkami opravdu užily. Klientky si při pečení navzájem pomáhaly, rovněž se doplňovaly o praktické zkušenosti, povídaly si a vzpomínaly na to, co kdo rád vařil, pekl a jaké byly dříve dostupné suroviny.

Foto: klientky při pečení slaného pečiva

Foto: klientky při pečení slaného pečiva

Foto: klienty při hraní společenských her

Foto: klienty při hraní společenských her

 

Kromě relaxace a pojídání společně vytvořených dobrot se naše klientky ve spolupráci s naší milou paní rehabilitační rovněž zaměřily i na rozvoj svých pohybových činností, mezi které jsme zařadily
protahování, posilování a lehkou chůzi, čímž se připravujeme na příchod jarních měsíců, abychom si mohly opět plnými douškyvychutnat procházky v našem krásném zámeckém parku, na které se už moc těšíme.

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

 

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.