+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Leden nezačal moc lednovým počasím, ale zato nás navštívili praví tři králové-Kašpar, Melichar a Baltazar. Obešli všechny pokoje klientů a zaměstnance a všem popřáli: My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví
vinšujeme vám do celého nového roku 2018. Rozloučili jsme se s vánoční dobou a vykročili do dalšího roku.

Sníh napadl až o týden později a všichni jsme měli možnost si osahat sněhovou kouli a vzpomenout si na zimní radovánky v dětství. Zimu jsme si také připomenuli vymalováváním omalovánek se zimní tématikou. Za okno sypeme zobání ptáčkům-zkusili jsme si nějaké i vystřihnout. Přišly za námi dvě paní z Újezdu a Žatčan s pejskem a králíčkem, které jsme si pohladili. Mnohým se rozzářila očička.
Koncem ledna se sice sníh rozpustil a teploty vystoupily nad 10 stupňů, ale doufáme, že únor dostojí přísloví-únor bílý, pole sílí.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.