+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Leden nezačal moc lednovým počasím, ale zato nás navštívili praví tři králové-Kašpar, Melichar a Baltazar. Obešli všechny pokoje klientů a zaměstnance a všem popřáli: My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví
vinšujeme vám do celého nového roku 2018. Rozloučili jsme se s vánoční dobou a vykročili do dalšího roku.

Sníh napadl až o týden později a všichni jsme měli možnost si osahat sněhovou kouli a vzpomenout si na zimní radovánky v dětství. Zimu jsme si také připomenuli vymalováváním omalovánek se zimní tématikou. Za okno sypeme zobání ptáčkům-zkusili jsme si nějaké i vystřihnout. Přišly za námi dvě paní z Újezdu a Žatčan s pejskem a králíčkem, které jsme si pohladili. Mnohým se rozzářila očička.
Koncem ledna se sice sníh rozpustil a teploty vystoupily nad 10 stupňů, ale doufáme, že únor dostojí přísloví-únor bílý, pole sílí.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních