+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Přivítaly jsme leden, první měsíc v novém roce. Hned na začátku náš domov uzavřel své brány pro návštěvy z důvodu chřipkové epidemie, která postihla celou jižní Moravu. Naštěstí se na našem oddělení žádná velká chřipka neobjevila a ustály jsme toto období na výbornou. Bohužel to ale neslo s sebou jiné problémy, a to že se našim klientkám hodně stýskalo po návštěvách. Proto jsme si krátily dlouhé chvíle různými činnostmi. Četly jsme hojně Káju Maříka. Vytvářely jsme další prostírání na stolečky pro imobilní klientky.

Motivy jsme zvolily květinové a některé z klientek si vybraly motivy se sladkým pečivem, abychom navnadily chuťové pohárky těm, kteří toto prostírání budou používat. Také jsme si jednoho studeného dopoledne uspořádaly kávový dýchánek. Klientky si samy namlely zrnkovou kávu. Na závěr jsme voňavý mok dozdobily ručně našlehanou šlehačkou a báječná atmosféra byla na světě ☺. Došlo i na humorné čtení z „lógru“. Vědmou nám byla naše Zuzka ☺Už se společně těšíme, co nám únor nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis.
I.B oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.