+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Přivítaly jsme leden, první měsíc v novém roce. Hned na začátku náš domov uzavřel své brány pro návštěvy z důvodu chřipkové epidemie, která postihla celou jižní Moravu. Naštěstí se na našem oddělení žádná velká chřipka neobjevila a ustály jsme toto období na výbornou. Bohužel to ale neslo s sebou jiné problémy, a to že se našim klientkám hodně stýskalo po návštěvách. Proto jsme si krátily dlouhé chvíle různými činnostmi. Četly jsme hojně Káju Maříka. Vytvářely jsme další prostírání na stolečky pro imobilní klientky.

Motivy jsme zvolily květinové a některé z klientek si vybraly motivy se sladkým pečivem, abychom navnadily chuťové pohárky těm, kteří toto prostírání budou používat. Také jsme si jednoho studeného dopoledne uspořádaly kávový dýchánek. Klientky si samy namlely zrnkovou kávu. Na závěr jsme voňavý mok dozdobily ručně našlehanou šlehačkou a báječná atmosféra byla na světě ☺. Došlo i na humorné čtení z „lógru“. Vědmou nám byla naše Zuzka ☺Už se společně těšíme, co nám únor nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis.
I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních