+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Leden byl velmi chladný. Sníh se na polích a v ulicích měst držel „jako klíště“. Z této bílé nadílky a mrazivých teplot měly radost snad jen děti. Z okna domova, či na lyžích byl pohled na zasněženou krajinu úchvatný. S mrazivým počasím přišla i chřipková epidemie. Víc jak měsíc byl u nás vyhlášen zákaz návštěv. Takže pro některé to byl velmi smutný měsíc. Kdo si cestičku ke své mamince, tatínkovi, babičce, dědovi chce najít, ten si jí najde i přes zákaz návštěv. A to pomocí telefonu, pohledu, či nechaným balíčkem na vrátnici.

Aktivizace tekla po oddělení plným proudem. Děvčata z řad PSS drtila klienty v Člověče, nezlob se. Pánové hráli kuželky. Luštili jsme křížovky. Toulali se po starém Brně pomocí historických fotek. Ohlédnutí za lednem 4 Trénovali jsme paměť, pomocí mozkových závitů jsme řešili zapeklité kvízy.

Naděžda Krošláková, Dis.
I.A oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních