+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc květen jsme začali zpíváním „Blonďáků“ klientkám ke Dni matek. Obešli s harmonikou a zpěvem známých písniček celý zámek a klienti si s nimi s chutí zazpívali a skoro je nechtěli pustit. O historii svátku matek jsme si i popovídali. Slunečné počasí jsme využívali k vyhřívání na nádvoří a k vycházkám do rozkvetlého parku.

Opět nás navštívil pan Karnet s přednáškou o hračkách našeho mládí a pan Škranc s muzikoterapií. Zúčastnili jsme se mše svaté a povídali si s paní farářkou z Tuřan. Někteří z klientů zhlédli divadelní představení v Žatčanech – Nezbedná pohádka, a jiní navštívili DS Nopova. Také jsme oprášili hru petank. A co nás čeká v červnu?

 klientky při zpěvu písní Bloňďáků

klientky při zpěvu písní Bloňďáků

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.