+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Také měsíc květen nám přinesl oblíbené aktivity. Začátkem měsíce nás navštívila naše oblíbená dobrovolnice paní farářka, která každé
klientce nabízí možnost si popovídat. V průběhu měsíce jsme se opět bavily s klientkami u stolních her, výtvarných činností a čtením povídek. Rovněž mezi nás zavítal pan Škranc se svou kytarovou muzikoterapií a pan dr. Karnet s přednáškou na téma „předměty, které jsme znávali“. Klientky tak zavzpomínali společně třeba na hračky, které kupovaly jako maminky svým dětem, potraviny, které kupovávaly, věci, které používaly v kuchyni.

Bloňďáci zpívají na pokoji

Bloňďáci zpívají na pokoji

Snad největší radost nám udělali naši milí Bloňďáci z Otnic, kteří přijeli popřát našim ženám ke Dni matek. Jejich syté hlasy a veselý zpěv se nesly celým domovem. Zazpívali na každém pokoji i na chodbách k velké radosti i překvapení svých nadšených posluchaček.

 klientky při poslechu písniček

klientky při poslechu písniček

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních