+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc květen byl oproti minulým rokům studený, tak uvidíme, jestli se naplní přísloví „Studený máj v stodole ráj“. Sluníčko přece jenom
svítilo a rozkvetlá příroda lákala klienty k vycházkám do parku i na nádvoří. Také sledovali malá kůzlátka v terapeutické zahradě. Někteří se zúčastnili mše svaté a byli rádi za návštěvu kněze na pokoji. Postupně také začaly chodit za klienty návštěvy.

Začátkem měsíce poslaly děti z MŠ Sokolnice klientkám papírové kytičky ke Dni matek. Pekly jsme štrůdl, na kterém jsme si pochutnaly při odpolední kávičce. Rádi vzpomínáme na texty písniček, které si potom s chutí zazpíváme, čteme z časopisů a vzpomínáme na to, co bylo, když jsme byli malí. Hrajeme „Člověče, nezlob se“ a čteme z knihy Slovácko sa súdí.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních