+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Květen, nejkrásnější a nejláskyplnější měsíc v roce nám přichystal mnoho aktivit v našem domově. Na začátku měsíce nás přišli potěšit svým zpěvem Žatčanští mužáci. Jejich vystoupení bylo opravdu úžasné a všechny nás příjemně rozproudilo. Písně, které uživatelé znali, si společně s nimi zazpívali. Také jsme se ve svých vzpomínkách vrátili do 50. let 20. století, kterými nás provedl pan Karnet.

Každý rok v měsíci květnu slavíme „svátek matek“, i letos našim klientkám přišly popřát děti z mateřské školy Sokolnice, které nám zazpívaly a rozdaly přáníčka. Návštěva „malých prcků“ nás vždy moc potěší. Také jsme se s pár klientkami konečně dostaly ke glazování keramických výrobků, které jsme už delší čas měly vypálené. Výrobkem byla sluníčka, a musím říci, že se jim moc povedla. Jinak jsme pokračovaly ve čtení knihy V. Javořické a v luštění křížovek. No, prostě jsme se v květnu neměly čas nudit.

Ivana Dvořáková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních