+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc květen jsme začali společně s obyvateli I.A oddělení vzpomínkami na události roku 1945. Někteří z nás se za války narodili, jiní měli 10-12 roků a vybavovali si okamžiky z té doby. Využíváme pěkné počasí k vycházkám do parku, pozorování přírody, kvetoucích stromů. Těšíme se na pravidelné návštěvy pejska a králíčka. Také trénujeme mozkové závity luštěním křížovek do soutěže Křížovkářská liga. V terapeutické zahradě jsme vypleli záhony bylinek i nádherně rozkvetlé růže. O bylinkách jsme si povídali a poznávali je očima i podle vůně. Někteří z nás navštívili ZOO Hodonín, někteří pivovar v Sokolnicích – v návštěvách budeme pokračovat.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních