+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc květen jsme začali společně s obyvateli I.A oddělení vzpomínkami na události roku 1945. Někteří z nás se za války narodili, jiní měli 10-12 roků a vybavovali si okamžiky z té doby. Využíváme pěkné počasí k vycházkám do parku, pozorování přírody, kvetoucích stromů. Těšíme se na pravidelné návštěvy pejska a králíčka. Také trénujeme mozkové závity luštěním křížovek do soutěže Křížovkářská liga. V terapeutické zahradě jsme vypleli záhony bylinek i nádherně rozkvetlé růže. O bylinkách jsme si povídali a poznávali je očima i podle vůně. Někteří z nás navštívili ZOO Hodonín, někteří pivovar v Sokolnicích – v návštěvách budeme pokračovat.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.