+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Duben byl nad očekávání teplý. S klienty jsme vyšli do parku nasávat čerstvou jarní vůni. Vůbec neplatilo – (Březen, za kamna vlezem,) duben, ještě tam budem. Všechno rozkvetlo skoro naráz a teplo bylo jako v létě, navíc bez deště. Začátkem měsíce jsme oslavili Velikonoce a byla odsloužena i mše svatá pro klienty. Do terapeutické zahrady jsme z keramické hlíny vytvarovali jmenovky k bylinkám a rostlinkám. Konec dubna patřil tradičně čarodějnicím. Přiletěly v hojném počtu, prohnaly se zámkem a klienti si zazpívali a zatančili. K tomu nám zahráli a zazpívali Blonďáci z Otnic.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních