+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Hned první červnový den jsme se s klientkami vydaly do cukrárny v Otnicích na výborný zákusek nebo zmrzlinový pohár. Tento měsíc nás také navštívil pan Choura, promluvil s klientkami veselé slovo a provětral jim hlavičky. Ale abychom neuvadly, tak jsme si hned za týden udělaly trénink paměti společně v zámecké zahradě. Na čerstvém vzduchu nám to krásně šlo ☺. Koncem června se konečně uskutečnilo dlouho plánované přátelské setkání s újezdskými klienty u nás na zámku. Jako poděkování za to, že nás pravidelně zvou k nim na tanečky, jsme se dohodly s jejich sestřičkou Dášou Rábovou, že je na oplátku seznámíme s naší oblíbenou hrou petanque. A tak jsme uspořádali první přátelské kolo. S potěšením musím říct, že se jim hra moc líbila a byli nadšeni i naší terapeutickou zahradou. Musím neskromně dodat, že to bylo pro obě strany naprosto příjemně strávené odpoledne. A aby toho nebylo málo, přijel nás potěšit a 7 povozit po zámecké zahradě náš oblíbený koník Quinny. Ten den jsme se cítily jako opravdové „zámecké paní“. Už se těšíme, co nám červenec nadělí.

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních