+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Hned první červnový den jsme se s klientkami vydaly do cukrárny v Otnicích na výborný zákusek nebo zmrzlinový pohár. Tento měsíc nás také navštívil pan Choura, promluvil s klientkami veselé slovo a provětral jim hlavičky. Ale abychom neuvadly, tak jsme si hned za týden udělaly trénink paměti společně v zámecké zahradě. Na čerstvém vzduchu nám to krásně šlo ☺. Koncem června se konečně uskutečnilo dlouho plánované přátelské setkání s újezdskými klienty u nás na zámku. Jako poděkování za to, že nás pravidelně zvou k nim na tanečky, jsme se dohodly s jejich sestřičkou Dášou Rábovou, že je na oplátku seznámíme s naší oblíbenou hrou petanque. A tak jsme uspořádali první přátelské kolo. S potěšením musím říct, že se jim hra moc líbila a byli nadšeni i naší terapeutickou zahradou. Musím neskromně dodat, že to bylo pro obě strany naprosto příjemně strávené odpoledne. A aby toho nebylo málo, přijel nás potěšit a 7 povozit po zámecké zahradě náš oblíbený koník Quinny. Ten den jsme se cítily jako opravdové „zámecké paní“. Už se těšíme, co nám červenec nadělí.

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.