+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc červen byl zlomový. Z první půlky roku jsme se přehoupli do druhé půlky. A co nevidět tu budou Vánoce. Omlouvám se za nejapný vtip:) V měsíci červnu jsem se dozvěděla jednu velice zajímavou věc. A to díky mé kolegyni Ivě Hermanové. Náš domov totiž pořádal turnaj v pétanque. Od rána se zdálo, že bude pršet, a že se turnaj bude muset na poslední chvíli zrušit. I nelenila tedy Iva, vzala telefon, zavolala na letiště a přítomných zaměstnanců se zeptala, zda bude pršet. Velmi ochotně jí odpověděli, že nám počasí bude přát. Poučení z příběhu??? Pokud budete nutně potřebovat vědět, jaké bude počasí, nespoléhejte se na počasí v televizi ani na aladina. Rovnou volejte na letiště do Tuřan. Iva vám ráda poskytne číslo. A teď už k samotnému turnaji. Počasí se povedlo, hra domácího mužstva už nikoli. Sice do hry šli s plným nasazením, pot stříkal na všechny strany, napětí při hře by se dalo krájet a nikdo se rozhodně nenechal rozhodit, přesto skončili na pěkném třetím místě. Tak jako tak našim mužům musíme poděkovat, za krásnou podívanou.

Příště by to chtělo i trochu toho pověstného štěstíčka. Na druhém místě skončilo družstvo z domova U Františka u Újezda u Brna. První místo vyhrály krásné dámy z Centra sociálních služeb Ohlédnutí za červnem 6 z Blanska. Co se týká aktivizačních a volnočasových aktivit, tak ani horko nás nezastaví, jen možná trochu zpomalí. Ale jinak pokračujeme dle plánu. Pracujeme o sto šest. Přeji vám všem pěkné slunečné dny a příjemné propršené noci. Už je třeba ty naše zahrádky zalít.

Naděžda Krošláková, Dis.- 1.A oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.