+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

V červnu jsme nasázeli bylinky v terapeutické zahradě a chodili je potom zalévat. Pro potěchu očí jsme zasázeli afrikány.

seniorky při práci v terapeutické zahradě

seniorky při práci v terapeutické zahradě

Pár klientů se zúčastnilo návštěvy v Domove dochodcov a Domove sociálných služieb pre dospelých v Seredi. Vrátili se spokojeni. Po dvou letech se v Sokolnicích konaly Jánské hody. Stárci přišli na zámek a zazpívali na nádvoří klientům, kteří se potěšili pohledem na krásné kroje a někteří si i s chutí zatancovali. Povídali jsme si o hodech, posvícení a tradicích v jejich rodných vesnicích.

Klienti se rádi vyhřívali na sluníčku a vzpomínali na dětství a mládí. Koncem měsíce bylo až tropické počasí, a tak jsme raději zůstali v relativním chládku zámeckých komnat a trénovali ruce i paměť. Tak
doufáme, že se vyplní předpověď a v červenci se aspoň trochu ochladí a budeme moci ve vycházkách pokračovat.

klienti při posezení na nádvoří

klienti při posezení na nádvoří

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.