+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Červnové počasí bylo poněkud teplé, a tak jsme mohly s klientkami trávit více času v zámecké zahradě, kde jsme si četly různé příběhy, trénovaly paměť a připomínaly si vůně jednotlivých rostlin, které zámecká zahrada nabízí.

Ty klientky, které se nemohly ze zdravotních důvodů účastnit jednotlivých návštěv parku, tak i těm byly na pokoje doneseny vybrané rostliny, aby si tak mohly připomenout jednotlivé vůně a oživit své vzpomínky. Dále jsme s klientkami hrály na pokojích tolik oblíbené stolní hry jako je Člověče nezlob se, pexeso a některé se s chutí pustily i do tangramů.

seniorky při odpočinku v zámeckém parku

seniorky při odpočinku v zámeckém parku

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.