+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Červnové počasí bylo poněkud teplé, a tak jsme mohly s klientkami trávit více času v zámecké zahradě, kde jsme si četly různé příběhy, trénovaly paměť a připomínaly si vůně jednotlivých rostlin, které zámecká zahrada nabízí.

Ty klientky, které se nemohly ze zdravotních důvodů účastnit jednotlivých návštěv parku, tak i těm byly na pokoje doneseny vybrané rostliny, aby si tak mohly připomenout jednotlivé vůně a oživit své vzpomínky. Dále jsme s klientkami hrály na pokojích tolik oblíbené stolní hry jako je Člověče nezlob se, pexeso a některé se s chutí pustily i do tangramů.

seniorky při odpočinku v zámeckém parku

seniorky při odpočinku v zámeckém parku

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních