+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Pomalu se vracíme k dalším aktivitám. Teplé počasí nás vytahuje na procházky do parku a terapeutické zahrady, obdivujeme růžové keře a sledujeme kůzlata. V červnu nás začali opět navštěvovat členové
Křestanských sboru se čtením biblických příběhů a hraním písniček na kytaru. Klienti si také vyslechli zajímavou přednášku pana Karneta o osmdesátých letech minulého století, kterou doprovodil dobovými obrázky. Pěkně jsme si zavzpomínali. Pan Škranc navštívil pokoje klientů s písničkami a různými hudebními nástroji. Účastnili jsme se také mše svaté v parku. Začali jsme trénovat petank na hřišti u Bílého domu a dali si i zápas. Vysadili jsme afrikány v terapeutické zahradě, luštíme křížovky, zpíváme, hrajeme Člověče, nezlob se.

Vzpomínali jsme na hody, které se letos v omezené míře uskutečnily v Sokolnicích a Telnici, i na naše školní léta. A těšíme se na léto.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.