+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Červen začal teplým až tropickým počasím. Využili jsme toho a prožili pěkné dopoledne – Den dětí – se zpíváním a dětmi z MŠ Sokolnice na nádvoří zámku. V terapeutické zahradě rozkvetly růže, které klienti prohlíželi při procházkách.

V pěkném prostředí zámeckého parku sloužil pan farář pro klienty mši svatou. Počasí bylo trochu větrné, ale nám to nevadilo. Družstvo klientů DPS Sokolnice nás reprezentovalo na petanku v Hodoníně a v Blansku.

Proběhlo ukončení a vyhodnocení Křížovkářské ligy – naše klientka byla vylosována v závěrečném losování. Účastníci dostali malé dárečky. V půlce měsíce vypukly v Sokolnicích i v Telnici tradiční hody. Zavzpomínali jsme na hody našeho mládí, hodové zvyky, kroje, tancování besedy a stárkování. Poslední týden přišlo ochlazení, navštívily jsme telnickou základní školu a s dětmi kreslili na téma „Šťastné stáří očima dětí“.

Těšíme se, co nám přinese měsíc červenec v tomto, na počasí netradičním, roce.

Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních