+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Začátek července klienti prožili mši svatou u příležitosti svátku Cyrila a Metoděje. Uprostřed měsíce se citelně ochladilo, ale potom do konce měsíce nás zase provázela úmorná tropická vedra, kdy se na procházku do parku a pobyt na nádvoří dalo využít jen ráno chvilku po snídani. Potom zbytek dne jsme využívali poměrného chládku v prostorách našeho zámečku. Trénujeme písničky na zářijové oslavy, procvičujeme jemnou motoriku, hrajeme stolní hry, trénujeme paměť při vzpomínání na to, co bylo. Snažili jsme se poznat bylinky podle vůně a vyprávěli si o letních pracích v poli a na zahradě.

klienti při aktivizaci na nádvoří

klienti při aktivizaci na nádvoří

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních