+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc červenec začal netradičně chladným počasím. Zahájili jsme ho výletem do papouščí ZOO v Bošovicích. Ten samý den jsme si ještě pochutnali na kávě a zákuscích v cukrárně u Žbánků v Otnicích. Hned druhý den sloužil pan farář mši svatou pro klienty v krásném prostředí parku.

Teploty v červenci se postupně zvyšovaly, pokud to šlo využili jsme do poloviny července dopolední chladnější počasí k pobytu v parku a na nádvoří. Vzpomínali jsme na to, jak jsme trávili prázdniny v dětství a na naše dovolené. Povídali jsme si o svatých Cyrilovi a Metodějovi, doplnili texty o nich a vymalovali obrázky, trénovali paměť u přísloví. Z mušlí jsme vyrobili výzdobu na oddělení. V terapeutické zahradě přibyly bylinky, obdivovali jsme stále kvetoucí růže. Koncem července se začaly teploty zvyšovat ještě víc – byli jsme rádi, že nemusíme ven.

Helena Procházková – II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.