+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Pranostika sice praví „březen za kamna vlezem“, ale pro nás to znamená především příchod jarního období, na který se již všichni moc těšíme. Nejenže se dny postupně prodlužují, ale především se příroda po dlouhé zimě opět probouzí k životu, doprovázená slunečním svitem a my se tak opět můžeme těšit aktivitám i mimo „komnaty“ našeho krásného zámečku.

Foto: klientka při masopustním průvodu masek

Foto: klientka při masopustním průvodu masek

Začátkem měsíce jsme si s klientkami připomínaly tradice k masopustnímu období. A jelikož základem úspěchu je kvalitní příprava, usmažily jsme pár vynikajících koblížků a samotným vyvrcholením pořádané akce byl průvod v nezbytných maskách za doprovodu „živé hudby“.

Foto: klientka při masopustním průvodu masek

Foto: klientka při masopustním průvodu masek

Další událostí měsíce března byla návštěva Dr. Karneta, který pro nás uspořádal besedu na téma „Hračky našeho dětství“. Klienti, kteří se nechtěli zúčastnit této besedy, měli možnost si společně zazpívat za doprovodu kytary s panem Škrancem. Jako další hezkou akci je nutno zmínit i přání pana ředitele všem ženám v domově k MDŽ, kterým jistě potěšil nejen naše seniorky.

Foto: přání k MDŽ

Foto: přání k MDŽ

Jako další hezkou akci je nutno zmínit i přání pana ředitele všem ženám v domově k MDŽ, kterým jistě potěšil nejen naše seniorky.

Pavlína Krbílková, DiS. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních