+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Letošní březen nás naladil na krásné jarní počasí. Všechny doufáme, že toto úžasné počasí vydrží. Naše volné chvilky jsme si vyplňovaly čtením z knihy Vlasty Javořické. Jak už také začalo být dobrým zvykem, odjely jsme si i tento měsíc zatancovat do Újezdu. Jako vždy nálada byla úžasná a všichni jsme si to náležitě užili. Jedno páteční odpoledne jsme se potěšily filmem „ ze stříbrného plátna – Kristián“, u kterého se dámy zasnily nad šarmem Oldřicha Nového. Paní Stiborová se s námi podělila o svoje zážitky z daleké cesty na Kubu. Připravila nám velice poutavou přednášku. A také jsme dohodly, že si zkusíme něco dobrého upéct, ale tentokrát jsme se rozhodly pro slanou variantu mlsání. Naplnily jsme lístové těsto šunkou a sýrem a pochválily nám to i sestřičky, které byly ten den ve službě ☺. Už se těšíme, co nám duben nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis. – I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních