+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Překonali jsme únor a stále čekáme na návrat k našim aktivitám. Navzdory existujícím omezením se však snažíme zpříjemnit čas našim klientům. Pomalu se aktivizace na jednotlivých odděleních vrací do pokojů a k lůžkům klientů. Společné aktivity jsou dosud omezeny, a tak jsme se rozhodly naše klienty překvapit a uspořádat pro ně trošku jiný „Masopust“, který by je potěšil a přinesl jim úsměv na tvář.

Aktivizační pracovnice obstaraly potřebné suroviny a pustily se i s klientkami do pečení koblížků a „božích milostí“. V celém domově to vonělo jako v cukrárně. Při pečení se povídalo, vzpomínalo na tradice, na „pochovávání basy“ a masopustní průvody. K upečeným dobrotám si dámy potom uvařily kafíčko a ochutnávaly.

Mezitím si aktivizační pracovnice za podpory dalších kolegyní připravily rozverné kostýmy pro masopustní pochůzku. Účastnil se vodník, medvěd, trestanec, beruška, babka s husou i klaun…..

A začalo se za doprovodu harmoniky, zpívání a tanečků pěkně zvesela……Zejména babka s husou se své role ujala s vervou….

Taky berušce s vodníkem to moc slušelo…Klaun tančil jak o život…a medvěd vyvolával udivené pohledy, když „masopustní průvod“ procházel jednotlivá oddělení.

Na Stodole se tančilo i zpívalo, ochutnávaly se koblížky a bylo nám dobře. Potvrdilo se, že společná setkávání našim klientům už opravdu chybí.

 

Jak je vidět na fotkách, akce se našim klientům moc líbila, a ještě zbytek týdne na ni s úsměvem vzpomínali a chválili ji. Děkuji všem kolegyňkám, které se zúčastnily a zejména Martince, která zajistila krásné kostýmy a harmoniku i s harmonikářem, bez kterého by náš Masopust určitě nebyl tak veselý a vydařený.

Mgr. Eva Stiborová
vedoucí aktivizačního oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních