+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc květen se na druhém oddělení nesl v poklidném duchu. Na začátku měsíce jsme si společně se Zuzankou upekly tzv. „ osůchy“, tradiční slovenský recept na slané pečivo, které se skládá ze samých výborných ingrediencí, jako například slanina, škvarky.

1b

 

Dále jsme pokračovaly ve čtení Káji Maříka, úspěšně se nám podařil dočíst již pátý díl. Už se moc těšíme na čtení dalšího dílu a jsme zvědavé, kam nás tentokrát jeho osud zavede. Také jsme si uspořádaly naše oblíbené filmové promítání, tentokrát jsme se s chutí zadívaly na romantiku zvanou „Prstýnek“. A abychom si jen neužívaly odpočinkových činností, přišel nám pan Choura provětrat naše mozkové závitky. Už se společně těšíme, co nám všechno červen nadělí.

Ivana Dvořáková, DiS.
aktivizační pracovnice I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních