+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Nastala doba prázdnin a dovolených a s nimi i tropické dny. Letní vedra střídaly bouřky a náhlé deště. Po nich opět teplo a dusno „jak v prádelně“. Někteří se potíme a hledáme zchlazení ve stínu. Snažíme se vyjít na nádvoří, kde přibyly dva kovové stoly se židlemi, i na procházku do parku. Dlouho to ale nevydržíme a spěcháme zpět do místností, kde se to dá jakž takž vydržet.

2c

V těchto horkých dnech přišlo vhod posezení u kávy a zmrzliny v Újezdu u Brna. O týden později jsme se zase osvěžili u zmrzlinových pohárů na výletě do restaurace na Sokolovně v Sokolnicích.

V terapeutické zahradě pod okny našeho oddělení bylo dokončeno a slavnostně otevřeno sportovně – relaxační hřiště Nemohli jsme chybět, i když nás opět provázelo velké teplo. Dámská část oddělení si proti slunci nasadila na hlavu slušivé kloboučky. Léto dospělo do své poloviny a my jen doufáme, že se nepotvrdí pranostika o svaté Anně, co je chladno zrána. Rádi si budeme dál užívat pěkné dny, teplé tak akorát, i v měsíci srpnu. A třeba porostou i houby.

Iva Hermanová II.C oddělení