+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Nastala doba prázdnin a dovolených a s nimi i tropické dny. Letní vedra střídaly bouřky a náhlé deště. Po nich opět teplo a dusno „jak v prádelně“. Někteří se potíme a hledáme zchlazení ve stínu. Snažíme se vyjít na nádvoří, kde přibyly dva kovové stoly se židlemi, i na procházku do parku. Dlouho to ale nevydržíme a spěcháme zpět do místností, kde se to dá jakž takž vydržet.

2c

V těchto horkých dnech přišlo vhod posezení u kávy a zmrzliny v Újezdu u Brna. O týden později jsme se zase osvěžili u zmrzlinových pohárů na výletě do restaurace na Sokolovně v Sokolnicích.

V terapeutické zahradě pod okny našeho oddělení bylo dokončeno a slavnostně otevřeno sportovně – relaxační hřiště Nemohli jsme chybět, i když nás opět provázelo velké teplo. Dámská část oddělení si proti slunci nasadila na hlavu slušivé kloboučky. Léto dospělo do své poloviny a my jen doufáme, že se nepotvrdí pranostika o svaté Anně, co je chladno zrána. Rádi si budeme dál užívat pěkné dny, teplé tak akorát, i v měsíci srpnu. A třeba porostou i houby.

Iva Hermanová II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.