+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Přišel červenec, měsíc kdy děti mají konečně letní prázdniny a pro dospělé je to čas letních dovolených. I sestřičky z našeho oddělení si potřebují po náročném roce trošku oddychnout, tím pádem času na aktivity v tomto období moc nezbývá. I přesto jsme se snažily si společně užít pár hezkých chvilek.

Jak už k létu patří, dostaly jsme chuť na pořádný kus dobré zmrzliny. Tentokrát jsme vyzkoušely jak chutná zmrzlina přímo v Sokolnicích na Sokolovně. Daly jsme si zmrzlinový pohár a k tomu kávičku. Musely jsme zhodnotit, že vše bylo výborné a zase to budeme chtít zopakovat.

1b

Také jsme tento měsíc dostaly pozvánku od sestřičky Dášky na „Tanečky“ do domova U Františka v Újezdě u Brna. Ze zámku se zúčastnilo šest klientů, dvě dámy z našeho oddělení a ostatní z Bílého domu. Téma tanečků bylo „sedmdesátá léta“. Všichni jsme byli naprosto nadšení. Naživo tam zpívala a na klávesy hrála paní Irena (která u nás pracovala jako sociální pracovnice) a k sobě měla kytarový doprovod. V září se zase budou pořádat tanečky, tak doufáme, že se nám dostaneme opětovného pozvání. Dále jsme pokračovaly ve čtení našeho oblíbeného Káji Maříka. Už se společně těšíme, co nám všechno srpen nadělí.

Ivana Dvořáková, Dis. I.B oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních