+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Březnové počasí bylo chladné, větrné a bez deště. Ven se moc chodit nedalo. S klienty jsme procvičovali paměť-doplňovali přísloví a hledali slova opačného významu. Povídaly jsme si o vzniku svátku MDŽ-každá klientka dostala petrklíč, kterými jsme potom vyzdobily oddělení. Snad nám konečně odemknou jaro-první jarní den byl chladný-a bude hezky. Velikonoce letos byly hodně brzy, už koncem března. Upletli jsme žíly, klientky z těsta vytvořily jidáše – (vyválely provaz, který připomíná, že se na něm oběsil Jidáš, když zradil Ježíše a z něho podle obrázku tvořily různé tvary. Myslím, že se dost povedly). Pochutnaly si na nich při odpolední kávě.

K velikonoční výzdobě jsme přispěli i svými obrázky. Na Zelený čtvrtek jsme byli pozváni k posezení na I. oddělení a povídali si o Velikonocích a velikonočních zvycích.
Helena Procházková- II.C oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.