+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

9.5. – Oslava svátku matek, ke kterému přišli našim ženám i ostatním seniorům popřát a zazpívat Mužáci z Žatčan. Zpěvem lidových písní z naší oblasti potěšili všechny posluchače.


18.5.- Kosení zámecké louky s folklorním souborem Šternovjan z Újezdu u Brna. Akce se konala letos poprvé a měla připomenout dřívější venkovský zvyk – kosení louky kosou.

Našim seniorům se akce velmi líbila nejen díky prostředí, kde se konala, ale také díky pěkným písničkám u cimbálu.


21.5. – Návštěva dětí z Mateřské školy v Újezdě u Brna, které přišly pozdravit naše seniorky a zaměstnankyně a propřát k Svátku matek básničkami a písničkami.


23.5. Naši klienti se zúčastnili v Domově pro seniory Věstonická v Brně velmi zdařilé akce nazvané Věstonický pětiboj.

Soutěžilo se v pěti disciplínách. I když jsme nevyhráli, potkali jsme dobré známé a pochutnali si na skvělém občerstvení.

Děkujeme pořadatelům!


26.5. – Tradiční přátelské utkání v petanku se členy spolku Sokolnický dům. Už se stalo tradicí, že vždy jedno jarní nedělní odpoledne pořádáme toto utkání, které je doplněno drobnými cenami a občerstvením pro naše seniory.


28.5.- Děti ze Základní školy Žatčany oslovily náš domov s přáním navštívit naše seniory, aby si společně zahrály stolní hry. Nakonec se zdržely déle než plánovaly, protože všichni společně doslova propadly hráčské vášni.